• Projekty dla naszej szkoły

     • Szanowni Państwo,

      nauczycielka naszego liceum Anna Grydź wraz z radną dzielnicy Białołęka Danutą Zaleską złożyły dwa projekty do budżetu obywatelskiego, które dotyczą naszego CLXV Liceum Ogólnokształcącego.

      Projekty dotyczą wyposażenia szkoły, bezpłatnych zajęć wyrównawczych z matematyki i kursów maturalnych dla uczniów naszego liceum.

      PROJEKTY dla naszego liceum:

      ROZWIJAMY EDUKACJĘ NA BIAŁOŁĘCE (WYPOSAŻENIE DLA LICEUM) - https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/28893

      BEZPŁATNE ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI - https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/29128

      MAMY DUŻE SZANSE NA WYGRANIE GŁOSOWANIA O ILE RAZEM ZAGŁOSUJEMY ZA ICH REALIZACJĄ.

      Mogą głosować wszyscy mieszkańcy Warszawy, bez progu wiekowego (czyli też osoby niepełnoletnie), także niezameldowani na terenie miasta.

      Prosta instrukcja głosowania przez internet:

      1. Wejdź na stronę https://bo.um.warszawa.pl/
      2. Kliknij przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE, a następnie wpisz swój adres email. Na podany adres wyślemy wiadomość z linkiem.
      3. Wejdź na swoją skrzynkę pocztową i kliknij w link, żeby rozpocząć głosowanie (sprawdź spam)
      4. Wybierz projekty, na które chcesz zagłosować (dzielnicowe i ogólnomiejskie).

      GŁOSOWANIE: od 15 CZERWCA do 30 CZERWCA 2024

      Mamy nadzieję, że NAM się uda poprawić warunki pracy dla nas (drugie ksero do pokoju nauczycielskiego z tonerami) i uczniom (dodatkowe lekcje, ekran multimedialny, szkielet do pracowni biologicznej)

      Dziękujemy z góry za zaangażowanie :)

     • Koncert muzyki filmowej

     • Wczoraj uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w koncercie pt. "Muzyka filmowa". Był to projekt popularyzujący edukację muzyczną, skierowany do dzieci i młodzieży szkół dzielnicy Białołęka, który odbył się w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66 w Warszawie.

      Fundacja Talent i Tomasz Dolski zaprezentowali prawdziwą muzyczną ucztę dla dzieciaków. Tomasz Dolski to wybitny polski skrzypek, wokalista, kompozytor i pedagog, znany z udziału w finale programu „Must be the Music – Tylko Muzyka”. Artysta tworzy własny styl, łącząc różne gatunki muzyczne, od klasyki po pop, rock, jazz i muzykę elektroniczną, co sprawia, że jego występy są niezwykle różnorodne i atrakcyjne.

      W ramach tego projektu artysta zapoznaje młodych ludzi z utworami kojarzonymi z filmów oraz szczegółami sztuki kompozytorskiej w kontekście muzyki filmowej. Dzięki współczesnej technice łączy tradycję z nowoczesnością, co okazuje się być przyjazne i interesujące dla uczniów, młodzieży oraz dorosłej publiczności.

      Atutem muzycznego spotkania było niezwykłe podejście wirtuoza do młodych słuchaczy. Tomasz Dolski, dzięki swojej wiedzy, poczuciu humoru oraz mistrzowskiej grze na klasycznych i elektrycznych skrzypcach, połączonej z ciekawymi opowieściami o kompozytorach i muzyce, sprawił, że pozornie niedostępny świat muzyki filmowej stał się "na wyciągnięcie ręki".

      Podczas koncertu zaprezentowano muzykę z filmów, takich jak:

      - Skyfall (James Bond),

      - Piraci z Karaibów,

      - Leon Zawodowiec,

      - Armagedon,

      - muzyka filmowa Krzysztofa Komedy.

      Projekt był finansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

     • Zebrania z rodzicami

     • W najbliższy wtorek (21.05) o 18:00 zapraszamy Szanownych Rodziców na zebrania klasowe. Będą to zebrania podsumowujące pracę w roku szkolnym 2023/2024. W planie m.in. informacje o zagrożeniach i w związku z tym obecność rodziców jest obowiązkowa.

      Po zebraniach klasowych zapraszamy na spotkania z nauczycielami - do godziny 20:00 do Państwa dyspozycji będą wszyscy nauczyciele. Przydział sal, w których będzie można z nimi porozmawiać, zostanie wywieszony na tablicy przy wejściu.

     • Wyniki konkursu literackiego

     • W konkursie literackim pod hasłem "Utrata rzeczywistości wirtualnej, czyli jeden dzień z życia ludzkości pozbawionej Internetu" komisja konkursowa w składzie: Anna Polak-Znojek, Beata Warda i Renata Banaszczyk, postanowiła nagrodzić trzy osoby:

      I miejsce: Amelia Mucha (kl. 2a)

      II miejsce: Maria Kuśmider (kl. 1d)

      III miejsce: Weronika Wilgos (kl. 2g)

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.

      Zapraszamy również do lektury wyróżnionych prac - nagrodzone prace

     • Dni otwarte dla kandydatów

     • Jutro, 15 maja, w godzinach 17:00-18:00 zapraszamy wszystkich kandydatów wraz z rodzicami na dni otwarte naszego liceum. To już ostatnia szansa, aby osobiście lepiej poznać naszą szkołę. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

     • Uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Uroczystość przygotowały klasy 3B i 1B wraz z paniami Renatą Banaszczyk, Aldoną Boroń i Anną Polak-Znojek.

      Z kolei dzień wcześniej uczniowie wysłuchali serii prelekcji o świętach majowych: 1 maja - Święto Pracy, wejście Polski do UE: 2 maja - Dzień Flagi RP; 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja, które dla uczniów przygotował nasz nauczyciel historii pan Paweł Stachurski.