• Projekty dla naszej szkoły

          • Szanowni Państwo,

            nauczycielka naszego liceum Anna Grydź wraz z radną dzielnicy Białołęka Danutą Zaleską złożyły dwa projekty do budżetu obywatelskiego, które dotyczą naszego CLXV Liceum Ogólnokształcącego.

            Projekty dotyczą wyposażenia szkoły, bezpłatnych zajęć wyrównawczych z matematyki i kursów maturalnych dla uczniów naszego liceum.

            PROJEKTY dla naszego liceum:

            ROZWIJAMY EDUKACJĘ NA BIAŁOŁĘCE (WYPOSAŻENIE DLA LICEUM) - https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/28893

            BEZPŁATNE ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI - https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/29128

            MAMY DUŻE SZANSE NA WYGRANIE GŁOSOWANIA O ILE RAZEM ZAGŁOSUJEMY ZA ICH REALIZACJĄ.

            Mogą głosować wszyscy mieszkańcy Warszawy, bez progu wiekowego (czyli też osoby niepełnoletnie), także niezameldowani na terenie miasta.

            Prosta instrukcja głosowania przez internet:

            1. Wejdź na stronę https://bo.um.warszawa.pl/
            2. Kliknij przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE, a następnie wpisz swój adres email. Na podany adres wyślemy wiadomość z linkiem.
            3. Wejdź na swoją skrzynkę pocztową i kliknij w link, żeby rozpocząć głosowanie (sprawdź spam)
            4. Wybierz projekty, na które chcesz zagłosować (dzielnicowe i ogólnomiejskie).

            GŁOSOWANIE: od 15 CZERWCA do 30 CZERWCA 2024

            Mamy nadzieję, że NAM się uda poprawić warunki pracy dla nas (drugie ksero do pokoju nauczycielskiego z tonerami) i uczniom (dodatkowe lekcje, ekran multimedialny, szkielet do pracowni biologicznej)

            Dziękujemy z góry za zaangażowanie :)

          • Koncert muzyki filmowej

          • Wczoraj uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w koncercie pt. "Muzyka filmowa". Był to projekt popularyzujący edukację muzyczną, skierowany do dzieci i młodzieży szkół dzielnicy Białołęka, który odbył się w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66 w Warszawie.

            Fundacja Talent i Tomasz Dolski zaprezentowali prawdziwą muzyczną ucztę dla dzieciaków. Tomasz Dolski to wybitny polski skrzypek, wokalista, kompozytor i pedagog, znany z udziału w finale programu „Must be the Music – Tylko Muzyka”. Artysta tworzy własny styl, łącząc różne gatunki muzyczne, od klasyki po pop, rock, jazz i muzykę elektroniczną, co sprawia, że jego występy są niezwykle różnorodne i atrakcyjne.

            W ramach tego projektu artysta zapoznaje młodych ludzi z utworami kojarzonymi z filmów oraz szczegółami sztuki kompozytorskiej w kontekście muzyki filmowej. Dzięki współczesnej technice łączy tradycję z nowoczesnością, co okazuje się być przyjazne i interesujące dla uczniów, młodzieży oraz dorosłej publiczności.

            Atutem muzycznego spotkania było niezwykłe podejście wirtuoza do młodych słuchaczy. Tomasz Dolski, dzięki swojej wiedzy, poczuciu humoru oraz mistrzowskiej grze na klasycznych i elektrycznych skrzypcach, połączonej z ciekawymi opowieściami o kompozytorach i muzyce, sprawił, że pozornie niedostępny świat muzyki filmowej stał się "na wyciągnięcie ręki".

            Podczas koncertu zaprezentowano muzykę z filmów, takich jak:

            - Skyfall (James Bond),

            - Piraci z Karaibów,

            - Leon Zawodowiec,

            - Armagedon,

            - muzyka filmowa Krzysztofa Komedy.

            Projekt był finansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

          • Zebrania z rodzicami

          • W najbliższy wtorek (21.05) o 18:00 zapraszamy Szanownych Rodziców na zebrania klasowe. Będą to zebrania podsumowujące pracę w roku szkolnym 2023/2024. W planie m.in. informacje o zagrożeniach i w związku z tym obecność rodziców jest obowiązkowa.

            Po zebraniach klasowych zapraszamy na spotkania z nauczycielami - do godziny 20:00 do Państwa dyspozycji będą wszyscy nauczyciele. Przydział sal, w których będzie można z nimi porozmawiać, zostanie wywieszony na tablicy przy wejściu.

          • Wyniki konkursu literackiego

          • W konkursie literackim pod hasłem "Utrata rzeczywistości wirtualnej, czyli jeden dzień z życia ludzkości pozbawionej Internetu" komisja konkursowa w składzie: Anna Polak-Znojek, Beata Warda i Renata Banaszczyk, postanowiła nagrodzić trzy osoby:

            I miejsce: Amelia Mucha (kl. 2a)

            II miejsce: Maria Kuśmider (kl. 1d)

            III miejsce: Weronika Wilgos (kl. 2g)

            Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.

            Zapraszamy również do lektury wyróżnionych prac - nagrodzone prace

          • Dni otwarte dla kandydatów

          • Jutro, 15 maja, w godzinach 17:00-18:00 zapraszamy wszystkich kandydatów wraz z rodzicami na dni otwarte naszego liceum. To już ostatnia szansa, aby osobiście lepiej poznać naszą szkołę. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

          • Uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Uroczystość przygotowały klasy 3B i 1B wraz z paniami Renatą Banaszczyk, Aldoną Boroń i Anną Polak-Znojek.

            Z kolei dzień wcześniej uczniowie wysłuchali serii prelekcji o świętach majowych: 1 maja - Święto Pracy, wejście Polski do UE: 2 maja - Dzień Flagi RP; 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja, które dla uczniów przygotował nasz nauczyciel historii pan Paweł Stachurski.