• Sukces naszej szkoły w projekcie „Programowanie w praktyce”

     • Z ogromną dumą informujemy, że nasze liceum wzięło udział w prestiżowym projekcie „Programowanie w praktyce – warszawski projekt edukacji cyfrowej w szkołach”, którego organizatorem było Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy wspólnie z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Projekt ten, wspierany przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów jako partnera, miał na celu promowanie cyfrowego wykształcenia oraz rozwijanie umiejętności programowania wśród młodzieży.

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze liceum osiągnęło wyjątkowy sukces, zajmując czwarte miejsce wśród 60 uczestniczących szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wysokich umiejętności naszych uczniów oraz zaangażowania nauczycieli. Szczególnie jesteśmy dumni z naszego ucznia, Szymona Jaworskiego, który zajął indywidualnie piąte miejsce wśród ponad 4000 uczestników.

      Nasi uczniowie wykazali się nie tylko doskonałymi umiejętnościami programowania w językach takich jak Python, C++, SQL i Java, korzystając z platformy edukacyjnej Fundacji Liga Niezwykłych Umysłów, ale również kreatywnością. Wzięli udział w konkursie na zaprojektowanie misji programistycznej, tworząc spójną fabułę, w którą wplecione były zadania z programowania.

      Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom za ich zaangażowanie i ciężką pracę, która przyczyniła się do tego sukcesu. Jesteśmy przekonani, że doświadczenia zdobyte w ramach tego projektu będą nieocenioną wartością dla naszych uczniów w ich dalszej edukacji i przyszłej karierze zawodowej.

      Projekt był finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2020 oraz środków krajowych, co podkreśla jego znaczenie i skalę.

      Zapraszamy do śledzenia kolejnych naszych sukcesów i inicjatyw.

     • Dzień Liczby Pi

     • 14 marca, zgodnie z tradycją, nasze liceum świętowało Dzień Liczby Pi – liczby, która już od starożytności inspiruje nie tylko matematyków, ale również ludzi kultury. Święto obchodzone jest na całym świecie i jest to także wyjątkowy dzień w naszej społeczności szkolnej.

      Dzień ten, wybrany ze względu na zapis daty w formacie amerykańskim (3.14), przyniósł w nasze mury wyjątkowy duch nauki i zabawy. Uczniowie i nauczyciele wspólnie świętowali, oddając hołd tej fascynującej i nieskończenie długiej liczbie.

      Dzień Liczby Pi w naszym liceum po raz kolejny udowodnił, że nauka i zabawa mogą iść w parze, inspirując uczniów do zgłębiania tajemnic matematyki. To była doskonała okazja do świętowania osiągnięć matematycznych, jak i do spędzenia czasu w kreatywny i zabawny sposób.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i niezapomniane chwile. Do zobaczenia na kolejnym Dniu Liczby Pi!

     • Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego

     • Baner. Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego. 16-23-marca. Wykłady, warsztaty, webinary, konsultacje.

      Dnia 16 marca 2024r. (sobota) w godz.10.00-14.00 na terenie naszej placówki CLXV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie przy ul. Ostródzkiej 175, odbędą się konsultacje stacjonarne ze specjalistami szkolnymi (psycholog, pedagog, pedagog specjalny) w ramach Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego.

      Spotkanie dedykowane jest rodzicom i opiekunom, którzy szukają pomocy dla siebie lub dziecka w związku z doświadczaniem trudności w relacjach.

      Osoby zainteresowane proszone są o zapisywanie się poprzez wiadomość na wskazany adres mailowy: monika.szymanska@eduwarszawa.pl

      Sale w których odbędą się spotkania ze specjalistami zostaną podane w informacji wywieszonej na drzwiach w wejściu do placówki.

      Zachęcamy do skorzystania z oferty.

      Specjaliści szkolni

     • Strzelnica w naszej szkole

     • Jak już pisaliśmy - nasza szkoła wzbogaciła się o wirtualną strzelnicę. Projekt ten, zrealizowany w ramach konkursu Ministra Obrony Narodowej "Strzelnica w powiecie 2023", ma na celu pobudzenie zainteresowania oraz pasji do strzelectwa sportowego wśród dzieci i młodzieży.

      Uroczyste otwarcie wirtualnej strzelnicy odbyło się 12 stycznia. To wydarzenie było doskonałą okazją dla wszystkich obecnych, by wypróbować nowe urządzenia i sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

      Jesteśmy niezmiernie dumni, że nasza szkolna społeczność oraz mieszkańcy Białołęki zyskali miejsce, gdzie mogą rozwijać swoje umiejętności strzeleckie, a przy tym bezpiecznie i zgodnie z zasadami fair play rywalizować ze sobą. Wirtualna strzelnica to nie tylko nowoczesne narzędzie edukacyjne, ale również przestrzeń do budowania ducha współzawodnictwa i promowania aktywności fizycznej.

      Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej placówki, aby na własne oczy zobaczyć to innowacyjne rozwiązanie. Szczegółowe informacje dotyczące działania strzelnicy, zasad korzystania z niej, a także harmonogramu dostępności są dostępne bezpośrednio w naszym liceum. To wspaniała okazja, by rozwijać pasję do strzelectwa sportowego w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku.

     • Czwartkowy teatr

     • Już prawie tradycją naszego liceum stają się czwartkowe wyjścia klas do teatru. Przynajmniej raz w miesiącu, najczęściej w czwartek, różne klasy chodzą na przedstawienia do teatru - tak było w listopadzie (23.11), grudniu (14.12), styczniu (4.01) i lutym (1.02). Kontynuując tę tradycję, dzisiaj byliśmy na "Domu otwartym" w reżyserii Krystyny Jandy oraz na musicalu "Romeo i Julia" w reżyserii Janusza Józefowicza. O musicalu "Romeo i Julia" pisaliśmy już w listopadzie, a dzisiaj skupimy się na "Domu otwartym" Michała Bałuckiego, które zyskało nowe życie na scenie Teatru Polskiego w Warszawie.

      Spektakl ten, dzięki mistrzowskiej reżyserii Jandy, przenosi nas do świata krakowskiego mieszczaństwa przełomu XIX i XX wieku, ukazując jego codzienne życie, pomówienia, intrygi i niechęci z humorystycznym przekąsem. W "Domu otwartym" spotykamy różnorodne postaci: od przerysowanej, zmanierowanej pani domu Janiny Żelskiej (Anna Cieślak), przez radosnego flirciarza Adolfa (Ignacy Liss), po fordansera Fikalskiego (Szymon Kuśmider), który z łatwością nawiguje po socjety krakowskiego mieszczaństwa. Ta karnawałowa przygoda, pełna komizmu i społecznych obserwacji, staje się katastrofą dla bohaterów, ale ucztą dla widzów.

      Dekoracje Macieja Preyera i kostiumy Elżbiety Terlikowskiej przenoszą nas do epoki, kiedy Kraków tętnił życiem towarzyskim, a każde spotkanie było okazją do plotek i intryg. Spektakl Jandy jest dowodem na to, że teatr może być miejscem spotkań różnych światów: dawnych i współczesnych, poważnych i pełnych humoru.

      "Dom otwarty" to nie tylko powrót do korzeni teatralnej tradycji, ale również okazja do refleksji nad współczesnością. To spektakl, który pokazuje, że w teatrze klasyka może iść w parze z nowoczesnością, a sztuka może być zarówno rozrywką, jak i medium do głębszych przemyśleń. Nasza wizyta w teatrze to kolejny krok w tradycji edukacyjnych wyjść, które łączą naszą szkolną społeczność i pokazują, jak ważna jest kultura w naszym życiu.

     • Uczniowska debata „Płatności gotówkowe – relikt przeszłości czy symbol wolności?”

     •  Obraz zawierający tekst, Czcionka, zrzut ekranu, logo

Opis wygenerowany automatycznie

      Wczoraj w naszym liceum odbyła się debata uczniowska na temat

      „PŁATNOŚCI GOTÓWKOWE – RELIKT PRZESZŁOŚCI CZY SYMBOL WOLNOŚCI?”

      Debata przeprowadzona została w ramach udziału w projekcie edukacyjnym „Złote szkoły NBP”.

      W tym roku zaprosiliśmy eksperta finansowego, panią Annę Muszkowską z BNP Paribas, która sprawowała nadzór nad merytoryczną stroną dyskusji oraz wprowadziła nas w temat gotówkowych i bezgotówkowych rozliczeń finansowych.

      Celem debaty była edukacja ekonomiczno-finansowa młodzieży, zapoznanie się z potencjałem, ale i zagrożeniami związanymi z wyborem różnych form płatności.

      Tradycyjnego obrotu gotówkowego bronili: Aleksandra Daniłowska, Klaudia Falbowska, Bartosz Dzwonkowski, Kacper Mikołajczyk, natomiast swoje argumenty za maksymalizacją rozliczeń bezgotówkowych przedstawili Paweł Siekierko, Olga Kurlanc, Kamil Kordylas  i  Lestek Dostatni.

      Dyskusji przysłuchiwało się ponad 120 uczniów naszego liceum, którzy na koniec, w tajnym głosowaniu, zdecydowali, że wolą by udział gotówki w ogóle rozliczeń pozostał na dotychczasowym poziomie. Poprosiliśmy zatem o komentarz panią A. Muszkowską, która przyznała, że strona opowiadająca się za pieniądzem gotówkowym dysponowała lepszymi merytorycznie argumentami a mimo to, z uwagi na toczącą się wojnę za naszą wschodnią granicą i lęki z nią związane, głosujący wybrali tradycyjną „gotówkę w szufladzie”, która wydała im się być bardziej pewna i bezpieczna w trudnych czasach.

      Debatę przygotowali Anna Grydź i Oskar Warchoł, a wspaniale poprowadził ją Antek Posadowski.

     • Młodzieżowe Słowo CLXV LO

     • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zorganizowaliśmy plebiscyt na Młodzieżowe Słowo CLXV LO.

      Spośród zgłoszonych przez siebie propozycji uczniowie wybrali słowo SIGMA.

      Drugie miejsce zajęła ODKLEJKA, a na trzecim znalazło się słówko LOL.

      Nauczyciele wybrali słowo ODKLEJKA.