• MATURY PRÓBNE

     • 4-5 i 8 maja odbyły się matury próbne jako próba generalna przyszłorocznch maturzystów

      Trzymamy kciuki!!!

     • OBCHODY 3 MAJA

     • "Witaj majowa jutrzenko,

      Świeć naszej polskiej krainie,

      Uczcimy ciebie piosenką,

      Która w całej Polsce słynie.

      Witaj Maj! Trzeci Maj,

      u Polaków błogi raj!"

      28 kwietnia takie słowa można było usłyszeć na sali gimnastycznej. Słuchali ich odświętnie ubrani uczniowie wszystkich klas.

     • "Sprawni jak żołnierze” – 2023

     • W naszej szkole odbyły się XLVI Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Obronne "Sprawni jak żołnierze” – 2023, dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zawody zorganizowane były przez Ministra Obrony Narodowej.

     • ZMYSŁOWE WARSZTATY

     • Czy przecier owocowy smakuje tak samo z zatkanym nosem, jak wtedy gdy możemy go powąchać? Czy odróżnianie smaków żywności z zamkniętymi oczami jest tak łatwe jak się wydaje? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 2b i 2c. Wiele osób zdziwiło się, jak trudne są to zadania. I jak bardzo różnimy się od siebie wrażliwością na smaki i zapachy

      Doświadczenia były prowadzone w ramach lekcji o zmysłach smaku i węchu.

     • Dinozaury w naszej szkole?

     • Tak, dzięki rozszerzonej rzeczywistości i wykorzystaniu aplikacji ARLOOPA jest to możliwe

      Było to kolejne zadanie, tym razem wykonane przez uczniów klasy 2C, w ramach międzynarodowego projektu eTwinning LEARNT eTwinning - Lets drEAm ouR commoN fuTure realizowanego przez naszą szkołę.

      Które dinozaury nas "odwiedziły" i co o nich wiemy dowiedzieć się można z filmu, który powstał przy współpracy szkół partnerskich z Litwy, Grecji, Włoch, Ukrainy i Chorwacji.

      Koordynatorką projektu jest nauczycielka języka angielskiego p. Małgorzata Łaska

     • #AkcjaŻonkile

     • 19 kwietnia 2023 r. to 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przedstawiciele klas 2 c i 3 c,z paniami Katarzyną Białą i Sylwią Balcerak, pełni zapału i refleksji rocznicowej wzięli udział w Akcji Żonkile. Ponad 4 godziny rozdawali papierowe żonkile mieszkańcom Targówka i okolic. Wręczyli ich bardzo wiele. Za rok również weźmiemy udział. Było to niezwykłe doświadczenie.

     • #ŁączyNasPamięć

     • W dniach 19 i 20 kwietnia w bibliotece odbyły się zajęcia dla młodzieży  naszego liceum przygotowane we współpracy z panią Anną Polak-Znojek oraz uczennicami i uczniami z klasy 2 B i 3 B. W czasie zajęć młodzież obejrzała film pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem” na motywach powieści Hanny Krall pod tym samym tytułem przygotowany przez Muzeum Żydów Polskich Polin.

     • 12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Limeryków

     • W związku z tym zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie poetycko-artystycznym.

       

      Zadaniem uczestnika jest:

      1.Napisanie LIMERYKA.

      bądź / i

      2. Stworzenie WYKLEJANKI do wybranego limeryka Wisławy Szymborskiej.

       

      Limeryki przesyłamy Librusem do nauczyciela – p.  A. Polak-Znojek, wyklejanki dostarczamy do biblioteki szkolnej do 10 maja (tj. środa).

       

      Uczestnik może zgłosić jeden wiersz lub/ i jedną wyklejankę.

       

      Załącznik 1 – Zasady oceniania limeryków wraz ze wskazówkami, jak napisać limeryk.

      Załącznik 2 – Limeryki Wisławy Szymborskiej (wybieramy jeden limeryk do wyklejanki).

      Załącznik 3 – Przykłady wyklejanek Wisławy Szymborskiej.

       

      Na zwycięzców czekają nagrody.

     • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w CLXV LO

     • Pierwszy dzień wiosny można fajnie spędzić w szkole co udowadnia klasa 2D. Pod opieką wychowawcy pani Aleksandry Nowakowskiej uczestniczą w warsztatach druku 3D... 

     • Dinozaury w naszej szkole?

     • Tak, dzięki rozszerzonej rzeczywistości i wykorzystaniu  aplikacji ARLOOPA jest to możliwe :)

      Było to kolejne zadanie, tym razem wykonane przez uczniów klasy 2C, w ramach międzynarodowego projektu eTwinning LEARNT eTwinning - Lets drEAm ouR commoN fuTure realizowanego przez naszą szkołę.

      Które dinozaury nas "odwiedziły" i co o nich wiemy dowiedzieć się można z filmu, który powstał przy współpracy szkół partnerskich z Litwy, Grecji, Włoch, Ukrainy i Chorwacji.

      Koordynatorką projektu jest nauczycielka języka angielskiego p. Małgorzata Łaska

     • Współpraca z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

     • W styczniu uczniowie naszego liceum w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci
      o Ofiarach Holocaustu pod kierunkiem nauczycieli historii i HiT – u: p. Oskara Warchoła, p.
      Józefa Ziemczonoka i p. Pawła Stachurskiego brali udział w zajęciach przypominających nie
      tylko śmierć milionów osób, ale także ich życie, które zostało im tak brutalnie odebrane
      podczas Zagłady.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     • Obchody tego wyjątkowego dnia miały w naszej szkole formę konkursu. Pierwszy etap został zorganizowany w klasach w dniach 6 – 8 lutego.  Wszyscy mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość języka polskiego, odpowiadając na niełatwe pytania. Najlepsi zmierzyli się 9 lutego w drugim etapie. Tego dnia odbył się także apel, podczas którego zwycięzcy otrzymali dyplomy Mistrza i Mistrzyni Mowy Polskiej w CLXV Liceum Ogólnokształcącym, a odważne osoby z publiczności mogły wykazać się dobrą dykcją, czytając teksty z zabawnymi łamańcami językowymi.

      Podczas apelu Pan Dyrektor Janusz Ciepielewski podsumował pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/2023 i wręczył stypendia uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

     • Body Worlds w Pałacu Kultury i Nauki

     • W dniach 2, 7 i 8.02 duża część uczniów klas 1-3 pod opieką nauczycielek biologii i wychowawców zwiedzała wystawę Body Worlds w Pałacu Kultury i Nauki. Twórcy przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii umożliwili zajrzenie do wnętrza prawdziwego ludzkiego ciała. W tajniki preparatów wprowadzali przewodnicy - studenci medycyny. Mogliśmy obejrzeć zarówno całe układy narządów (np. kostny, mięśniowy czy pokarmowy), ale również pojedyncze organy- w postaci normalnej, starzejące się czy zmienione chorobowo. Szczególny nacisk położono na pokazanie, jak duży wpływ na degradację naszego ciała mają nieodpowiednie nawyki - ruchowe, żywieniowe czy inne. I jak ważny jest odpowiedni tryb życia i pozytywne, życzliwe nastawienie do życia i innych ludzi.Mogliśmy skonsultować własne doświadczenia chorobowe z pokazanymi przykładami - przewodnicy bardzo chętnie odpowiadali na pytania i wyjaśniali dodatkowe rzeczy. I chyba wszyscy zostaliśmy pod wrażeniem niesamowitej maszynerii, jaką jest ludzkie ciało - z jednej strony delikatne i wrażliwe, z drugiej - dążące do sprawnego i skutecznego działania, nawet pomimo pojawiających się zakłóceń.