• PŁYTA Z WIERSZAMI BRZECHWY

     • Z 37 przesłanych nagrań powstały 34 wiersze - 30 w języku polskim i 4 w ukraińskim. Bardzo dziękuję wszystkim tym którzy przesłali wiersze oraz Rafałowi Wójcikowi, który zmontował płytę.

      Przewodniczący Szkoły - Maciej Drojewski przekazał przez Fundacje Dobrych Inicjatyw 20 płyt dla podopiecznych domów dziecka. 

      Naszą płytę otrzymają również białołęckie przedszkola.

      Ty też możesz ja mieć - możesz ją kupić podczas czwartkowego kiermaszu świątecznego. Cały dochód z płyty przeznaczony będzie na realizację obietnic wyborczych SU.

      Za projekt odpowiedzialne: Anna Polak-Znojek oraz Aleksandra Nowakowska

     • UCZNIOWIE 2D MIKOŁAJAMI

     • Ucziowie klasy 2D wraz wychowawcą Aleksandrą Nowakowską wzięli udział w akcji organizowanej przez Fundację Dobrych Inicjatyw - Choinka Dobrych Serc.

      Otrzymaliśmy zeskanowany list do mikołaja napisany przez podopieczną dumu dziecka... nasi "Mikołajowie" spisali sie na medal!

     • LEARNT eTwinning - Lets drEAm ouR commoN fuTure

     • LEARNT eTwinning - Lets drEAm ouR commoN fuTure – to kolejny międzynarodowy projekt eTwinning realizowany przez uczniów naszego liceum. Tym razem współpracujemy ze szkołami z Grecji, Litwy, Ukrainy, Włoch oraz Chorwacji.

      W tym roku, zadania projektowe koordynowane przez p. Małgorzatę Łaska, wykonują uczniowie z klas 1G oraz 2C.

      W sobotę 17 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli, przedstawicieli wszystkich szkół partnerskich.  Było przedstawianie się,  opowiadanie o tradycjach i smakołykach związanych ze świętami, a następnie quiz online KAHOOT, w którym pytania dotyczyły krajów należących do Unii Europejskiej.

      Naszą szkołę reprezentowali: Martyna, Michał i Mateusz z klasy 2C oraz Pavlo i Jakub z klasy 1G.

      W quizie KAHOOT Michał i Mateusz zajęli pierwsze miejsce! BRAWO!

      Przed nami kolejne spotkania oraz zadania m.in. tworzenie komiksów oraz wykorzystywanie rozszerzonej rzeczywistości.

     • KOLĘDNICY W CLXV LO

     • W dniach 15 i 16 grudnia 2022 roku w CLXV Liceum Ogólnoksztalcące w Warszawie rozpoczęły się obchody Świąt Bożego Narodzenia.

      Uczniowie klasy ОВ chodzili po salach lekcyjnych, śpiewając kolędy. Uczniowie z Ukrainy wraz z wychowawcą klasy dr. Olena Byndas składali życzenia po polsku i zaśpiewałi 2 słynne ukraińskie kolędy „Dobry wieczór tobie, Panu Gospodarzowi” oraz „Szczedryk” M. Leontowicza, który odśpiewano już w 30 językach świata. Celem takiego wydarzenia było zaprezentowanie zwyczajów i kultury bożonarodzeniowej w ramach socjalizacji w CLXV Liceum Ogólnoksztalcące w Warszawie, który gościnnie przyjęł ponad 60 uczniów z Ukrainy. Młodzi artyści bardzo dziękują za ciepłe przyjęcie i obiecują następnym razem zaśpiewać kolędy po polsku, a mianowicie jedną z najsłynniejszych „Bóg się rodzi”.

     • PREZYDENT WARSZAWY RAFAŁ TRZSKOWSKI W CLXV LO

     • 13 grudnia 2022 roku nasze liceum odwiedził Rafał Trzaskowski,prezydent Warszawy. Przedstawiciele klas 3b i 3c świetnie przygotowali się do rozmowy z gościem. Padły pytania zarówno o przyszłość dzielnicy, jak i pensję prezydenta stolicy. Nasz Gość wprowadził więcej luzu do rozmowy,wspominając swoje licealne czasy i rozmawiając o półfinałowym meczu na mundialu. Był także czas na zdjęcia.

      Było to owocne spotkanie, za które dziękujemy.

     • KALENDARZ ADWENTOWY W CLXV LO

     • Drodzy uczniowie

      Okres przedświąteczny to wyjątkowy okres w roku.

      W związku z tym przygotowałam dla Was konkurs szkolny KALENDARZ Z ZAGADKAMI.

      Codziennie od 1.12 do 24.12 pojawi się nowa zagadka. Oprócz tych z kategorii logicznych znajdziecie zagadki związane z nasza szkołą.

      Bawić się możecie na 2 sposoby:

      ONLINE klikając TU

      Papierowo na holu szkoły.

      Wygrywa osoba która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.