• Informacja dla kandydatów

     • UWAGA!

      Kandydat zakwalifikowany do CLXV Liceum Ogólnokształcącego potwierdza wolę zapisu poprzez dostarczenie:

      - oryginału świadectwa z ósmej klasy

      - oryginału zaświadczenia o zdanym egzaminie ósmej klasy

      - dwóch aktualnych zdjęć do legitymacji (podpisanych na odwrocie imieniem i nazwiskiem)

      - karty zdrowia dziecka

      - wypełnionego kwestionariusza (z naszej strony internetowej - Kwestionariusz_osobowy_kandydata_LO.pdf)

      - zgody na wykorzystanie wizerunku dziecka (z naszej strony internetowej - Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku.pdf)

      Wyżej wymienione dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu od 19.07.2024 od godz. 12.00 do 24.07.2024 r. do godz. 15.00

      Posiadane opinie z poradni, orzeczenia (o kształceniu specjalnym, niepełnosprawności, ew. inne) należy dostarczyć do sekretariatu do 31.08.2024 r.

     • Wyniki matury

     • Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników matury i postawy absolwentów szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że ten sukces to wynik pracy wszystkich podmiotów szkoły, rady pedagogicznej, uczniów i ich rodziców. Wspólne zaangażowanie i praca doprowadziły do uzyskania tak wysokich wyników i zdanych egzaminów przez prawie wszystkich przystępujących do egzaminu. Dziękujemy wszystkim za współpracę, życzymy dostania się na wybrane kierunki studiów i realizacji planów życiowych.

      Z poważaniem

      Janusz Ciepielewski

      Dyrektor CLXV LO

     • Rekrutacja na przyszły rok szkolny

     • Na naszej stronie internetowej - w zakładce Rekrutacja 2024 - opublikowaliśmy warunki rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów i ich rodziców do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną oraz szczegółami procesu rekrutacyjnego.

      W nadchodzącym roku szkolnym planujemy otworzyć trzy klasy o zróżnicowanych profilach, aby sprostać różnorodnym zainteresowaniom i potrzebom naszych przyszłych uczniów:

      Klasa 1A - humanistyczna z rozszerzonym programem nauczania z języka polskiego, historii oraz języka angielskiego.

      Klasa 1B - matematyczno-informatyczna z rozszerzoną matematyką, informatyką oraz językiem angielskim.

      Klasa 1C - biologiczno-geograficzna (oddział integracyjny) z rozszerzonym programem nauczania biologii, geografii oraz języka angielskiego.

      Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz terminarzem rekrutacji.

     • Zakończenie roku szkolnego

     • Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się w piątek, 21 czerwca o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej naszego liceum. Będzie to okazja, aby wspólnie podsumować osiągnięcia minionego roku, wręczyć świadectwa oraz nagrody. Po zakończeniu części oficjalnej na sali gimnastycznej, odbędzie się spotkanie z wychowawcami w poszczególnych klasach. Prosimy o punktualne przybycie.

     • Zdobyliśmy tytuł Złotej Szkoły NBP

     • Kolejny rok zdobyliśmy tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY NBP w ogólnopolskim programie edukacyjnym Narodowego Banku Polskiego propagującym przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów.

      Ponownie także znaleźliśmy się w czołówce szkół, które wykonały najlepiej zadania IV edycji, za co otrzymaliśmy nagrodę finansową oraz specjalną pamiątkową statuetkę.

      Gratulujemy naszej Złotej Drużynie: Aleksandrze Daniłowskiej, Lestkowi Dostatniemu, Bartoszowi Dzwonkowskiemu, Klaudii Falbowskiej, Kamilowi Kordylasowi,  Oldze Kurlanc, Kacprowi Mikołajczykowi, Pawłowi Siekierko, Antkowi Posadowskiemu   i  oraz nauczycielom prowadzącym projekt Annie Grydź i Oskarowi Warochołowi.

     • Nasi uczniowie w Letniej Akademii VR

     • Z radością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się i uczestniczyli w prestiżowej Letniej Akademii Rzeczywistości Wirtualnej! Wydarzenie to organizowane jest przez Laboratorium EduVRLab na Wydziale Humanistycznym AGH we współpracy z Academia Electronica.

      Komitet Organizacyjny składa się z osób studiujących i pracujących na uniwersytetach w całej Polsce, a nad całością czuwają mgr Jan Waligórski oraz mgr inż. Maciej Pronkiewicz, którzy są twórcami i kierownikami Letniej Akademii VR. Projekt Wirtualium jest finansowany ze środków Wydziału Humanistycznego AGH.

      Gratulujemy naszym uczniom i nauczycielom i życzymy im owocnej nauki oraz wielu inspirujących doświadczeń!

      Zapraszamy do zapoznania się z tegoroczną relacją - https://www.liceum165.edu.pl/a/projekty

     • Projekty dla naszej szkoły

     • Szanowni Państwo,

      nauczycielka naszego liceum Anna Grydź wraz z radną dzielnicy Białołęka Danutą Zaleską złożyły dwa projekty do budżetu obywatelskiego, które dotyczą naszego CLXV Liceum Ogólnokształcącego.

      Projekty dotyczą wyposażenia szkoły, bezpłatnych zajęć wyrównawczych z matematyki i kursów maturalnych dla uczniów naszego liceum.

      PROJEKTY dla naszego liceum:

      ROZWIJAMY EDUKACJĘ NA BIAŁOŁĘCE (WYPOSAŻENIE DLA LICEUM) - https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/28893

      BEZPŁATNE ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI - https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2025/f/12/projects/29128

      MAMY DUŻE SZANSE NA WYGRANIE GŁOSOWANIA O ILE RAZEM ZAGŁOSUJEMY ZA ICH REALIZACJĄ.

      Mogą głosować wszyscy mieszkańcy Warszawy, bez progu wiekowego (czyli też osoby niepełnoletnie), także niezameldowani na terenie miasta.

      Prosta instrukcja głosowania przez internet:

      1. Wejdź na stronę https://bo.um.warszawa.pl/
      2. Kliknij przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE, a następnie wpisz swój adres email. Na podany adres wyślemy wiadomość z linkiem.
      3. Wejdź na swoją skrzynkę pocztową i kliknij w link, żeby rozpocząć głosowanie (sprawdź spam)
      4. Wybierz projekty, na które chcesz zagłosować (dzielnicowe i ogólnomiejskie).

      GŁOSOWANIE: od 15 CZERWCA do 30 CZERWCA 2024

      Mamy nadzieję, że NAM się uda poprawić warunki pracy dla nas (drugie ksero do pokoju nauczycielskiego z tonerami) i uczniom (dodatkowe lekcje, ekran multimedialny, szkielet do pracowni biologicznej)

      Dziękujemy z góry za zaangażowanie :)

     • Koncert muzyki filmowej

     • Wczoraj uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w koncercie pt. "Muzyka filmowa". Był to projekt popularyzujący edukację muzyczną, skierowany do dzieci i młodzieży szkół dzielnicy Białołęka, który odbył się w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66 w Warszawie.

      Fundacja Talent i Tomasz Dolski zaprezentowali prawdziwą muzyczną ucztę dla dzieciaków. Tomasz Dolski to wybitny polski skrzypek, wokalista, kompozytor i pedagog, znany z udziału w finale programu „Must be the Music – Tylko Muzyka”. Artysta tworzy własny styl, łącząc różne gatunki muzyczne, od klasyki po pop, rock, jazz i muzykę elektroniczną, co sprawia, że jego występy są niezwykle różnorodne i atrakcyjne.

      W ramach tego projektu artysta zapoznaje młodych ludzi z utworami kojarzonymi z filmów oraz szczegółami sztuki kompozytorskiej w kontekście muzyki filmowej. Dzięki współczesnej technice łączy tradycję z nowoczesnością, co okazuje się być przyjazne i interesujące dla uczniów, młodzieży oraz dorosłej publiczności.

      Atutem muzycznego spotkania było niezwykłe podejście wirtuoza do młodych słuchaczy. Tomasz Dolski, dzięki swojej wiedzy, poczuciu humoru oraz mistrzowskiej grze na klasycznych i elektrycznych skrzypcach, połączonej z ciekawymi opowieściami o kompozytorach i muzyce, sprawił, że pozornie niedostępny świat muzyki filmowej stał się "na wyciągnięcie ręki".

      Podczas koncertu zaprezentowano muzykę z filmów, takich jak:

      - Skyfall (James Bond),

      - Piraci z Karaibów,

      - Leon Zawodowiec,

      - Armagedon,

      - muzyka filmowa Krzysztofa Komedy.

      Projekt był finansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

     • Zebrania z rodzicami

     • W najbliższy wtorek (21.05) o 18:00 zapraszamy Szanownych Rodziców na zebrania klasowe. Będą to zebrania podsumowujące pracę w roku szkolnym 2023/2024. W planie m.in. informacje o zagrożeniach i w związku z tym obecność rodziców jest obowiązkowa.

      Po zebraniach klasowych zapraszamy na spotkania z nauczycielami - do godziny 20:00 do Państwa dyspozycji będą wszyscy nauczyciele. Przydział sal, w których będzie można z nimi porozmawiać, zostanie wywieszony na tablicy przy wejściu.

     • Wyniki konkursu literackiego

     • W konkursie literackim pod hasłem "Utrata rzeczywistości wirtualnej, czyli jeden dzień z życia ludzkości pozbawionej Internetu" komisja konkursowa w składzie: Anna Polak-Znojek, Beata Warda i Renata Banaszczyk, postanowiła nagrodzić trzy osoby:

      I miejsce: Amelia Mucha (kl. 2a)

      II miejsce: Maria Kuśmider (kl. 1d)

      III miejsce: Weronika Wilgos (kl. 2g)

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.

      Zapraszamy również do lektury wyróżnionych prac - nagrodzone prace

     • Dni otwarte dla kandydatów

     • Jutro, 15 maja, w godzinach 17:00-18:00 zapraszamy wszystkich kandydatów wraz z rodzicami na dni otwarte naszego liceum. To już ostatnia szansa, aby osobiście lepiej poznać naszą szkołę. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

     • Uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

     • 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Uroczystość przygotowały klasy 3B i 1B wraz z paniami Renatą Banaszczyk, Aldoną Boroń i Anną Polak-Znojek.

      Z kolei dzień wcześniej uczniowie wysłuchali serii prelekcji o świętach majowych: 1 maja - Święto Pracy, wejście Polski do UE: 2 maja - Dzień Flagi RP; 3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja, które dla uczniów przygotował nasz nauczyciel historii pan Paweł Stachurski.

     • Zakończenie roku klas czwartych

     • Dzisiaj w naszym liceum miała miejsce niezwykła uroczystość - po raz pierwszy obchodziliśmy zakończenie roku klas czwartych. Był to wyjątkowy moment zarówno dla uczniów, jak i dla całej społeczności szkolnej.

      Podczas ceremonii, w atmosferze pełnej uroczystości, dyrekcja szkoły wręczyła świadectwa i wyróżnienia najlepszym uczniom. Przemówienia, pełne ciepła i dumy z osiągnięć absolwentów, wywołały silne emocje wśród obecnych, podkreślając wyjątkowość tego dnia.

      Uroczystość uświetniła część artystyczna, którą z ogromnym zaangażowaniem dla swoich koleżanek i kolegów przygotowała klasa 3B pod kierunkiem pani Anny Polak-Znojek.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia.

     • Wojewódzkie zawody „Sprawni jak żołnierze”

     • W środę, 24 kwietnia, w naszej szkole odbył się finał Wojewódzkich zawodów sportowo-obronnych "Sprawni jak żołnierze". Zmagania obejmowały różnorodne konkurencje, które wyzwalały zarówno kondycję fizyczną, jak i umiejętności obronne uczestników.

      Konkurencje sprawnościowe zawodów odbyły się w sali gimnastycznej szkoły, co umożliwiło uczestnikom wykonanie zróżnicowanych zadań testujących ich kondycję i zdolności motoryczne w kontrolowanym środowisku. Natomiast rywalizacja strzelecka miała miejsce na strzelnicy szkolnej, gdzie zawodnicy korzystali z wirtualnej technologii do celowania i strzelania, co stanowiło nowoczesne połączenie umiejętności strzeleckich z zaawansowanym sprzętem. Częścią zawodów była także konkurencja związana z pierwszą pomocą przedmedyczną, gdzie uczestnicy praktykowali techniki ratownicze, w tym resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach.

      Całość zawodów stanowiła kompleksową ocenę zarówno indywidualnych jak i zespołowych umiejętności uczestników, podkreślając znaczenie zarówno kondycji fizycznej, jak i przygotowania do działań obronnych.

     • Zebrania i dni otwarte dla rodziców

     • W najbliższy wtorek (23.04) zapraszamy Szanownych Rodziców na dni otwarte - w godzinach 18:00-20:00 wszyscy nauczyciele będą do Państwa dyspozycji. Przydział sal, w których będzie można z nimi porozmawiać, zostanie wywieszony na tablicy przy wejściu.

      Tego dnia zaplanowano również spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas czwartych dotyczące przebiegu matur. Spotkanie rozpocznie się o 18:00.

     • Relacja z dni otwartych

     • W dniach 10 i 11 kwietnia odbyły się dni otwarte dla kandydatów do CLXV Liceum Ogólnokształcącego, które okazały się wyjątkową okazją dla przyszłych uczniów i ich rodziców do poznania naszej placówki. W godzinach 17:00 - 19:00 goście mogli na własne oczy zobaczyć, dlaczego nasze liceum jest idealnym miejscem do nauki i rozwoju.

      Od momentu wejścia, odwiedzający byli przyjmowani z otwartymi ramionami przez uczniów i nauczycieli, którzy z zapałem dzielili się swoimi doświadczeniami. Nie zabrakło różnorodnych atrakcji, które sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

      Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesna wirtualna strzelnica, która zgromadziła wokół siebie tłumy entuzjastów. Tomasz Lulko, obsługujący strzelnice, pokazał, jak w bezpiecznym środowisku można rozwijać umiejętności strzeleckie. To przeżycie bez wątpienia pozostanie w pamięci wielu odwiedzających.

      W bibliotece Renata Banaszczyk zorganizowała wystawę prac uczniów, a także zabawę polegającą na odgadywaniu, którego bohatera literackiego przypominają uczestnicy - każdy mógł zabrać do domu pamiątkową zakładkę. Było to sympatyczne połączenie literatury z interaktywną zabawą.

      Dla miłośników języków obcych, Piotr Gerlik przygotował salę językową udekorowaną tematycznie, gdzie można było wziąć udział w quizach z języka niemieckiego oraz obejrzeć prezentacje o krajach niemieckojęzycznych. To był świetny sposób, by pokazać, jak język żyje poza podręcznikami.

      Anglistki przygotowały łamigłówki językowe dla kandydatów, które były nie tylko formą zabawy, ale też sposobem na pokazanie, jak szkoła podchodzi do nauki języków obcych. Łamigłówki te z pewnością przyciągnęły uwagę odwiedzających, angażując ich w zabawne i edukacyjne wyzwanie, które mogło także pomóc w oswojeniu się z myślą o nauce języka angielskiego w nowym otoczeniu. To zadanie pokazało, że w CLXV LO nauka języków obcych jest dynamiczna, interaktywna i dostosowana do zainteresowań uczniów.

      Nie można również nie wspomnieć o Javierze Tapia Moralesie, którzy przybliżył uczestnikom tajniki języka hiszpańskiego, pokazując, że nauka języków obcych to nie tylko nauka słówek i gramatyki, ale przede wszystkim świetna zabawa i rozszerzanie horyzontów.

      Niezapomniane wrażenia zapewniły także nasi nauczyciele geografii. Dzięki kreatywnie wykorzystanym pomocom dydaktycznym i interaktywnemu kahootowi geograficznemu, odwiedzający mogli poczuć prawdziwą pasję do poznawania świata.

      Emilia Kicun zademonstrowała pokazy z fizyki, przyciągając zainteresowanych niezwykłymi eksperymentami. Pokaz cieczy nienewtonowskiej i zegara z wychwytem z pewnością rozbudził ciekawość naukową wśród młodych widzów.

      Na uwagę zasługują również sesje kreatywnego pisania limeryków pod kierunkiem naszych polonistów, które zainspirowały uczestników do odkrywania swoich literackich talentów dzięki przykładom i instrukcjom.

      Dzień otwarty to także czas na prezentacje różnych działów szkoły - Izabela Majstruk zafascynowała uczestników mikroskopowymi preparatami, pozwalając im na doświadczenie smaku nauki w najbardziej dosłownym sensie.

      W dniach otwartych CLXV Liceum Ogólnokształcącego nie zabrakło również atrakcji przygotowanych przez zespół historyków. Paweł Stachurski i jego koleżanki i koledzy z katedry historii przygotowali dla gości serię łamigłówek i zadań historycznych, które przyciągnęły zarówno młodych entuzjastów historii, jak i ich rodziców. Zachęcające były również wspólne gry i quizy, które zespół przygotował w celu sprawdzenia wiedzy historycznej w sposób przyjazny i angażujący. Taka forma interakcji sprawiła, że goście mogli doświadczyć, jak w naszym liceum nauka historii jest postrzegana jako pasjonująca podróż w czasie, a nie tylko zapamiętywanie dat i faktów.

      Uczestnicy mieli wyjątkową okazję zobaczenia w akcji Empiriusza, nowoczesnego systemu wirtualnej rzeczywistości, który przenosi naukę na zupełnie nowy poziom. Nasi matematycy z entuzjazmem wprowadzili odwiedzających w świat geometrii przestrzennej, korzystając z technologii VR. Podczas prezentacji, uczniowie i ich rodzice mogli na własne oczy zobaczyć, jak za pomocą gogli VR i kontrolerów można eksplorować trójwymiarowe modele matematyczne. Demonstracja obejmowała manipulację bryłami, takimi jak ostrosłupy, graniastosłupy czy bryły obrotowe. Goście mieli okazję nie tylko do oglądania, ale również do interaktywnego uczestnictwa - mogli "dotknąć" bryły, rozłożyć je na siatki czy zmienić ich wymiary, co było szczególnie fascynujące dla tych, którzy po raz pierwszy doświadczyli potencjału wirtualnej rzeczywistości w edukacji.

      Na szkolnym boisku odbył się trening lekkoatletyczny, który prowadziła Aldona Boroń. Pokazała ona, jak wszechstronne i rozbudowane są możliwości sportowe w naszym liceum. W atmosferze przyjaznej rywalizacji, kandydaci mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych, co dla wielu było pierwszym krokiem do odkrycia swojego sportowego talentu. Do dyspozycji kandydatów była również nasza bogato wyposażona siłownia.

      W pracowniach informatycznych natomiast nauczyciele zaprezentowali fascynujący świat druku 3D. Demonstracja ta nie tylko uwypukliła nowoczesne technologie, z którymi uczniowie mają styczność na co dzień, ale także pozwoliła zrozumieć potencjał, jaki druk 3D ma w różnych dziedzinach nauki i życia codziennego. Nauczyciele informatyki przedstawili odwiedzającym szerokie spektrum tematów, jakie są omawiane na lekcjach, począwszy od podstaw obsługi komputerów, przez programowanie, aż po zaawansowane zagadnienia związane z sieciami komputerowymi i cyberbezpieczeństwem. Podkreślili też, jak szkoła wspiera rozwój pasji uczniów poprzez udział w projektach, konkursach i olimpiadach, dając im szansę na wykazanie się i rozwinięcie swoich zainteresowań w konkretne umiejętności, które mogą przynieść korzyści w przyszłych ścieżkach kariery.

      W salach przeznaczonych do eksperymentów chemicznych odbywały się prawdziwe naukowe show. Nasi uczniowie z pasją demonstrowali gościom swoje eksperymenty. Nauczyciele chemii i biologii prezentowali odwiedzającym bardziej praktyczne stron nauk chemicznych i biologicznych. Goście mieli okazję obserwować przygotowane wcześniej preparaty mikroskopowe, co pozwoliło im na zagłębienie się w mikroskopijny świat i zobaczenie, jak wygląda praca biologa czy chemika. Dodatkowo, nauczycielki zaprezentowały, jak można przygotować domową maść propolisową i majerankową. To połączenie biologii z elementami zielarstwa i medycyny naturalnej nie tylko pokazało praktyczne zastosowanie wiedzy zdobywanej w szkole, ale także mogło zainspirować uczniów do poszukiwania naturalnych metod leczenia i dbania o zdrowie. Takie warsztaty są nie tylko fascynującym doświadczeniem, ale również świetnym przykładem, jak edukacja może łączyć teorię z praktycznym zastosowaniem w życiu codziennym. Bez wątpienia, dla wielu odwiedzających była to jedna z bardziej pamiętnych i inspirujących części dni otwartych w liceum.

      Nasza młodzież chętnie dzieliła się z odwiedzającymi swoją wiedzą na temat szkoły, nauczycieli, tego o czym się uczą i jak im się w naszej szkole podoba.

      Dni otwarte CLXV LO okazały się być sukcesem, zapewniając mnóstwo informacji, inspiracji oraz motywacji dla przyszłych uczniów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia, a gości zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności szkolnej. Dni otwarte bez wątpienia umocniły przekonanie wielu kandydatów, że CLXV Liceum Ogólnokształcące to miejsce, gdzie pasja do wiedzy łączy się z nowoczesnością i innowacyjnym podejściem do edukacji.

     • Dni otwarte dla kandydatów

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów wraz z rodzicami na dni otwarte naszego liceum, które odbędą się 10 i 11 kwietnia w godzinach 17:00 - 19:00. To wyjątkowa okazja, aby osobiście zapoznać się z naszą bazą dydaktyczną, poznać nauczycieli i uczniów, a także odkryć szerokie możliwości edukacyjne, jakie oferuje nasza szkoła.

      Podczas dni otwartych przewidziane są liczne atrakcje, w tym między innymi możliwość skorzystania z wirtualnej strzelnicy - nowoczesnego narzędzia edukacyjnego, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Będzie to niepowtarzalna okazja do poćwiczenia swoich umiejętności strzeleckich w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku.

      Oprócz tego, uczestnicy dni otwartych będą mieli możliwość zwiedzania klas, laboratoriów i innych przestrzeni dydaktycznych, Rozmowy z nauczycielami i obecnymi uczniami, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i odpowiedzą na wszelkie pytania,

      Zachęcamy do przybycia i zobaczenia na własne oczy, dlaczego nasze liceum jest wyjątkowym miejscem do nauki i rozwoju. To doskonała okazja, aby uzyskać kompleksowe informacje o naszej ofercie edukacyjnej i atmosferze panującej w szkole.

      Czekamy na Was 10 i 11 kwietnia! Nie przegapcie tej szansy, aby stać się częścią naszej szkolnej społeczności.

     • Sukces naszej szkoły w projekcie „Programowanie w praktyce”

     • Z ogromną dumą informujemy, że nasze liceum wzięło udział w prestiżowym projekcie „Programowanie w praktyce – warszawski projekt edukacji cyfrowej w szkołach”, którego organizatorem było Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy wspólnie z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Projekt ten, wspierany przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów jako partnera, miał na celu promowanie cyfrowego wykształcenia oraz rozwijanie umiejętności programowania wśród młodzieży.

      Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze liceum osiągnęło wyjątkowy sukces, zajmując czwarte miejsce wśród 60 uczestniczących szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. To ogromne wyróżnienie i potwierdzenie wysokich umiejętności naszych uczniów oraz zaangażowania nauczycieli. Szczególnie jesteśmy dumni z naszego ucznia, Szymona Jaworskiego, który zajął indywidualnie piąte miejsce wśród ponad 4000 uczestników.

      Nasi uczniowie wykazali się nie tylko doskonałymi umiejętnościami programowania w językach takich jak Python, C++, SQL i Java, korzystając z platformy edukacyjnej Fundacji Liga Niezwykłych Umysłów, ale również kreatywnością. Wzięli udział w konkursie na zaprojektowanie misji programistycznej, tworząc spójną fabułę, w którą wplecione były zadania z programowania.

      Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom za ich zaangażowanie i ciężką pracę, która przyczyniła się do tego sukcesu. Jesteśmy przekonani, że doświadczenia zdobyte w ramach tego projektu będą nieocenioną wartością dla naszych uczniów w ich dalszej edukacji i przyszłej karierze zawodowej.

      Projekt był finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2020 oraz środków krajowych, co podkreśla jego znaczenie i skalę.

      Zapraszamy do śledzenia kolejnych naszych sukcesów i inicjatyw.