• MATURY PRÓBNE

• 4-5 i 8 maja odbyły się matury próbne jako próba generalna przyszłorocznch maturzystów

Trzymamy kciuki!!!

• OBCHODY 3 MAJA

• "Witaj majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką,

Która w całej Polsce słynie.

Witaj Maj! Trzeci Maj,

u Polaków błogi raj!"

28 kwietnia takie słowa można było usłyszeć na sali gimnastycznej. Słuchali ich odświętnie ubrani uczniowie wszystkich klas.

• "Sprawni jak żołnierze” – 2023

• W naszej szkole odbyły się XLVI Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Obronne "Sprawni jak żołnierze” – 2023, dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zawody zorganizowane były przez Ministra Obrony Narodowej.

• ZMYSŁOWE WARSZTATY

• Czy przecier owocowy smakuje tak samo z zatkanym nosem, jak wtedy gdy możemy go powąchać? Czy odróżnianie smaków żywności z zamkniętymi oczami jest tak łatwe jak się wydaje? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 2b i 2c. Wiele osób zdziwiło się, jak trudne są to zadania. I jak bardzo różnimy się od siebie wrażliwością na smaki i zapachy

Doświadczenia były prowadzone w ramach lekcji o zmysłach smaku i węchu.

• Dinozaury w naszej szkole?

• Tak, dzięki rozszerzonej rzeczywistości i wykorzystaniu aplikacji ARLOOPA jest to możliwe

Było to kolejne zadanie, tym razem wykonane przez uczniów klasy 2C, w ramach międzynarodowego projektu eTwinning LEARNT eTwinning - Lets drEAm ouR commoN fuTure realizowanego przez naszą szkołę.

Które dinozaury nas "odwiedziły" i co o nich wiemy dowiedzieć się można z filmu, który powstał przy współpracy szkół partnerskich z Litwy, Grecji, Włoch, Ukrainy i Chorwacji.

Koordynatorką projektu jest nauczycielka języka angielskiego p. Małgorzata Łaska

• #AkcjaŻonkile

• 19 kwietnia 2023 r. to 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przedstawiciele klas 2 c i 3 c,z paniami Katarzyną Białą i Sylwią Balcerak, pełni zapału i refleksji rocznicowej wzięli udział w Akcji Żonkile. Ponad 4 godziny rozdawali papierowe żonkile mieszkańcom Targówka i okolic. Wręczyli ich bardzo wiele. Za rok również weźmiemy udział. Było to niezwykłe doświadczenie.