• Współpraca z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

     • W styczniu uczniowie naszego liceum w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci
      o Ofiarach Holocaustu pod kierunkiem nauczycieli historii i HiT – u: p. Oskara Warchoła, p.
      Józefa Ziemczonoka i p. Pawła Stachurskiego brali udział w zajęciach przypominających nie
      tylko śmierć milionów osób, ale także ich życie, które zostało im tak brutalnie odebrane
      podczas Zagłady.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

     • Obchody tego wyjątkowego dnia miały w naszej szkole formę konkursu. Pierwszy etap został zorganizowany w klasach w dniach 6 – 8 lutego.  Wszyscy mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość języka polskiego, odpowiadając na niełatwe pytania. Najlepsi zmierzyli się 9 lutego w drugim etapie. Tego dnia odbył się także apel, podczas którego zwycięzcy otrzymali dyplomy Mistrza i Mistrzyni Mowy Polskiej w CLXV Liceum Ogólnokształcącym, a odważne osoby z publiczności mogły wykazać się dobrą dykcją, czytając teksty z zabawnymi łamańcami językowymi.

      Podczas apelu Pan Dyrektor Janusz Ciepielewski podsumował pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/2023 i wręczył stypendia uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

     • Body Worlds w Pałacu Kultury i Nauki

     • W dniach 2, 7 i 8.02 duża część uczniów klas 1-3 pod opieką nauczycielek biologii i wychowawców zwiedzała wystawę Body Worlds w Pałacu Kultury i Nauki. Twórcy przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii umożliwili zajrzenie do wnętrza prawdziwego ludzkiego ciała. W tajniki preparatów wprowadzali przewodnicy - studenci medycyny. Mogliśmy obejrzeć zarówno całe układy narządów (np. kostny, mięśniowy czy pokarmowy), ale również pojedyncze organy- w postaci normalnej, starzejące się czy zmienione chorobowo. Szczególny nacisk położono na pokazanie, jak duży wpływ na degradację naszego ciała mają nieodpowiednie nawyki - ruchowe, żywieniowe czy inne. I jak ważny jest odpowiedni tryb życia i pozytywne, życzliwe nastawienie do życia i innych ludzi.Mogliśmy skonsultować własne doświadczenia chorobowe z pokazanymi przykładami - przewodnicy bardzo chętnie odpowiadali na pytania i wyjaśniali dodatkowe rzeczy. I chyba wszyscy zostaliśmy pod wrażeniem niesamowitej maszynerii, jaką jest ludzkie ciało - z jednej strony delikatne i wrażliwe, z drugiej - dążące do sprawnego i skutecznego działania, nawet pomimo pojawiających się zakłóceń.