• ROMANTYZM W OBIEKTYWIE

     • ​​​​​​Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Polskiego Romantyzmu. W związku z tym zapraszam wszystkich do udziału w konkursie na najpiękniejszą fotografię ilustrującą wybrany utwór jednego z trzech twórców tej epoki w Polsce, tj. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego lub Cypriana Kamila Norwida.Konkurs trwa do 5 grudnia 2022 r. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu. Można również skorzystać z zamieszczonych tu przydatnych cytatów. Być może to właśnie te fragmenty znanych dzieł dodadzą skrzydeł waszej wyobraźni i natchną Was do wykonania fotografii na konkurs. A może macie już swoje pomysły? W takim razie do dzieła! Nagrody czekają…​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

     • KONKURS HALLOWEEN

     • Komisja konkursowa w składzie:- p. Renata Banaszczyk- p. Anna Sadowska- p. Ewa Sarzyńska-Malimon uznała,

      że klasa 2D była najlepiej przebrana w konkursie HALLOWEEN.

      Komisja chciała również WYRÓŻNIĆ: klasę 3A i klasę 1H.

      Gratulujemy!!!

      Nagrodę w konkursie ufundowała Rada Rodziców

     • ELEKTRONIKA NA GODZINIE WYCHOWAWCZEJ

     • Klasa 2D w ramach godziny wychowawczej uczestniczy w cyklu zajęć związanych z elektroniką. Pierwsze diody już się świecą. Zajęcia prowadzi wychowawczyni klasy - Aleksandra Nowakowska.

     • Dzień Edukacji Narodowej w CLXV LO

     • 14 października obchodzony jest w szkołach Dzień Edukacji Narodowej.  Z tej okazji w CLXV LO 13 października klasa 3 A przygotowała wyjątkowy koncert życzeń w klimatycznej scenografii. Uczniowie przygotowali składankę  utworów muzycznych dedykowanych indywidualnie swoim nauczycielom i nauczycielkom, wychowawcom klas, a także pozostałym pracownikom oświaty, wyrażając  podziękowanie za trud i serce włożone w pracę. 

     • DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

     • W dniu 04.10.2022r. w naszej szkole odbył się Europejski dzień Języków Obcych.Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. W tym dniu na wszystkich uczniów czekało wiele ciekawych punktów programu, miedzy innymi: gościnny występ Danieli z Meksyku, która zaprezentowała tradycyjny taniec oraz występy artystyczne i prezentacje uczniów, dekoracje, a także quiz językowy z wykorzystaniem platformy Kahoot.Na przerwach miała miejsce degustacja tradycyjnych potraw, słodyczy i napojów charakterystycznych dla danego państwa przygotowanych przez uczniów naszego liceum.W tym dniu społeczność szkolna przeniosła się do państw takich jak: Wielka Brytania, Hiszpania, Ukraina, Niemcy, Austria, a nawet Meksyk. Było to możliwe dzięki uczniom, którzy poprzez swoje występy oraz własnoręcznie wykonane plakaty i prezentacje w ciekawy sposób ukazali najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące poszczególnych państw.Święto języków zostało zorganizowane przez nauczycieli języków obcych.Zapraszamy do obejrzenia filmiku z tego wydarzenia.

      Anna Sadowska

      montaż filmu: Antoni Gryglewicz 2D