• BÓBR INFORMATYCZNY

• 19 października w szkole odbył się konkurs informatyczny Bóbr - próba. Cała pracownia 107 wypełniła się uczniami, uruchomiono nawet dodatkowy sprzęt aby wszyscy zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział.

• WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO KURPIOWSKIEJ KRAINY

• W dniach 20-22 września 2021 uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę na Kurpie. Uczestnicy wyjazdu nie tylko zgłębili wiedzę o tym regionie, a także poznali się lepiej i wypoczęli. Licealiści stwierdzili, że już czas zaplanować kolejny wyjazd, bo ten był bardzo udany. Humory dopisywały, a w dobrym towarzystwie nawet słone krakersy są słodkie (stwierdziła jedna z wychowawczyń), żegnając młodzież opuszczającą autokary. Czas szybko minął i trzeba usiąść do szkolnej ławy, ale już chętniej , bo do tej pory omijany kolega, po bliższym poznaniu okazał się ciekawym człowiekiem.

• Pierwsze zakończenie roku szkolnego

• Ten rok szkolny był wyjątkowy:

1. otwarcie liceum
            2. pandemia
            3. nauka zdalna i kontakt online.

Jednak udało się go uroczyście zakończyć stosując zasady reżimu sanitarnego. Wszyscy uczestnicy mieli ochronne maseczki na twarzy, zachowano bezpieczne odległości. Podczas nauki zdalnej w liceum realizowano projekt dotyczący edukacji prawnej i z radością gościliśmy przedstawicielkę grupy profesjonalistów zaangażowanych w przedsięwzięcie. Zaproszenie przyjęła również rada rodziców, której reprezentantka skierowała ciepłe słowa do uczniów i nauczycieli. Pan dyrektor wręczył świadectwa uczniom z najwyższymi wynikami w nauce. Wyróżnieni otrzymali również nagrody książkowe, o które zatroszczyli się rada rodziców i wychowawcy. Wydarzenie to zakończyła projekcja filmiku z życia szkoły. W tym roku nie ma absolwentów, więc po wakacjach wrócimy do powiększonej o uczniów klas pierwszych społeczności szkolnej.