1. Rekrutacja do liceum
            1. Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora szkoły.
            2. Kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz sposób przeliczania ich na punkty określa minister właściwy do spraw oświaty i wychowania.
            3. Zasady przyjmowania laureatów lub finalistów olimpiad przedmiotowych oraz laureatów konkursów przedmiotowych określają odpowiednie przepisy.
            4. Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być uwzględnione jako szczególne osiągnięcia kandydata, podaje do publicznej wiadomości kurator oświaty.
            5. Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego określa kurator oświaty.
            6. Szczegółowe zasady rekrutacji do klas pierwszych liceum na dany rok szkolny, zawierające m.in. informacje o planowanych oddziałach, przedmiotach rozszerzonych, językach obcych, a także o obowiązkowych zajęciach edukacyjnych wymienionych na świadectwie kandydata, z których oceny będą brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, ogłaszane są corocznie do końca lutego na stronie internetowej liceum.

1. Decyzję o przyjęciu do klasy pierwszej ucznia powracającego z zagranicy podejmuje Dyrektor szkoły na podstawie oddzielnych przepisów.

1. W trakcie roku szkolnego decyzję o przyjęciu do liceum lub przeniesieniu ucznia z oddziału do oddziału podejmuje Dyrektor szkoły na podstawie:
              1. świadectwa szkolnego z ostatniego roku nauki;
              2. ocen cząstkowych uzyskanych w bieżącym roku nauki;
              3. sprawdzianu z przedmiotów nauczanych w danym oddziale z zakresie rozszerzonym;
              4. rozmowy kwalifikacyjnej.
            2. Dyrektor szkoły może na prośbę ucznia lub jego rodziców odstąpić od sprawdzianu, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, pod warunkiem zaliczenia przez ucznia różnic programowych do końca roku szkolnego;
              1. w przypadku niespełnienia tego warunku z jednego lub więcej przedmiotów uczeń otrzymuje niedostateczną roczną ocenę klasyfikacyjną z tych przedmiotów.
            3. Uczeń przyjęty do liceum do klasy drugiej, trzeciej lub czwartej jest zobowiązany zaliczyć przedmioty, których program nauczania został zrealizowany do końca w danym oddziale w latach poprzednich, a nie został zrealizowany przez ucznia w poprzedniej szkole, do końca półrocza, w którym został przyjęty.
            4. Szczegółowe zasady przyjmowania do liceum lub przeniesienia ucznia z oddziału do oddziału opisane są w Procedurach zmiany klasy lub szkoły.
            5. Szczegółowe zasady zmiany grupy językowej opisane są w Procedurach zmiany grupy językowej.