• Statut

1. Postanowienia końcowe
              1. Zgodnie z odrębnymi przepisami CLXV Liceum używa pieczęci okrągłych o treści zawartej na otoku.
              2. Pieczęć duża: CLXV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie.
              3. Pieczęć mała: CLXV Liceum Ogólnokształcące w Warszawie.

1. CLXV Liceum Ogólnokształcące posiada logo liceum.
              2. Uroczystości odbywają się według ceremoniału szkolnego.
              3. W czasie uroczystości szkolnych społeczność liceum obowiązuje strój galowy.

1. CLXV Liceum prowadzi i przechowuje dokumentację zgodnie z odrębnymi przepisami.
              2. Zasady prowadzenia przez CLXV Liceum gospodarki finansowej i materiałowej określają odrębne przepisy.
              3. Dyrektor szkoły ma prawo do podejmowania doraźnych decyzji w sprawach nieujętych w statucie.

1.
              1. W statucie mogą być wprowadzane zmiany na wniosek jednego z organów szkoły.
              2. Tryb postępowania w sprawie wprowadzania zmian w statucie jest następujący:
                1. przygotowanie wniosku w sprawie zmian do statutu przez jeden z organów szkoły;
                2. rozpatrzenie wniosku przez Radę Pedagogiczną w ciągu 30 dni od jego otrzymania;
                3. podjęcie przez Radę Pedagogiczną uchwały w sprawie zmiany do statutu.
              3. Każda zmiana w statucie oznacza jednocześnie uchwalenie tekstu ujednoliconego.
              4. Wszyscy członkowie społeczności szkolnej mają obowiązek zapoznania się ze statutem i stosowania się do jego zapisów.

1. Statut został opracowany zgodnie z ustawą Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r., ustawą o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r., ustawą Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. i ich nowelizacjami oraz aktami prawnymi wydanymi na ich podstawie.