• Kahoot Cup Poland 2022

• 7 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Kahoot Cup Poland 2022.Podczas turnieju uczestnicy z całej Polski, a było ich ponad 960!!!, odpowiadali na pytania w j. angielskim, sprawdzające ich znajomość światowej popkultury (filmów, seriali, muzyki, gier komputerowych, mediów społecznościowych, sportu itp.).Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje. Tym bardziej, że pierwsze 3 miejsca zajęli NASI uczniowieGratuluję Jackowi i Olkowi z kl. 1c oraz Pawłowi z kl. 1b za zajęcie miejsc na podium, a także wszystkim pozostałym uczniom naszego liceum, którzy tak rewelacyjnie zaangażowali się w rywalizację.

Koordynatorka: Małgorzata Łaska

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ LIMERYKÓW

• 12 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Limeryków. W związku z tym dla uczniów naszej szkoły został zorganizowany konkurs poetycki. Zachęcamy do zapoznania się z wyróżnionymi limerykami.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 22 marca obchodziliśmy dzień bez plecaka.

Uczniowie prześcigali się w rozmaitych pomysłach.

Najciekawsze pomysły zostały nagrodzone.

• ZAPRASZAMY RODZICÓW NA ZEBRANIE

• Szanowni Rodzice

Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną zaprasza Państwa na zebrania stacjonarne wg hamonogramu:

8 grudnia godz 18:00 - klasy 1A, 1B, 1C,

9 grudnia godz 18:00 - klasy 1D, 2B, 2C

• KONKURS ŚWIĄTECZNY

• Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice

Zbliża się wyjątkowy przedświąteczny czas – adwent.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs - kalendarz adwentowy z zagadkami. Oderwijcie się od świątecznej gorączki i bawcie się z nami.

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej szkoły. Konkurs trwa od 1.12.2021 do 24.12.2021.

Codziennie w odpowiednim miejscu w kalendarzu będą się pojawiały nowe zagadki. Przegapione zagadki można nadrobić aż do dnia zakończenia konkursu.

Wynik uzyskany w quizziz nie jest adekwatny do wyniku konkursu – w niektórych przypadkach Q nie jest w stanie prawidłowo obliczyć wyniku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po Nowym Roku, po przerwie świątecznej.

UWAGA WAŻNE: w Quizziz należy przedstawić się imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

Wygrywa osoba, która przez cały okres konkursu prześle najwięcej prawidłowych odpowiedzi. Oprócz dobrej zabawy przy rozwiązywaniu zagadek czekają na Was narody rzeczowe.

• UDOWADNIAMY, ŻE W GALERII NIE MUSI BYĆ NUDNO

• Klasa 1D z wychowawczynią Panią Aleksandrą Nowakowską oraz Panią Dominiką Pachnik uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu ze sztuką czyli w multisensorycznej wystawie VAN GOGHA.

Organizatorzy zapewnili zwiedzającym miejsca siedzące i leżące po czym zabrali ich w niesamowitą podróż kulturalną do świata wielkiego artysty.

Podczas wycieczki powstała​​​ mapa myśli.

• MOTOROLA SCIENCE CUP

• Z radością informujemy, że drużyna Fatal Error złożona z 5 uczniów z klas rozszerzonych informatycznie naszej szkoły, pod opieką nauczyciela informatyki pani Aleksandry Nowakowskiej przeszła do II etapu konkursu.

Trzymajmy kciuki za dalsze sukcesy.

• OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

• Aktualizacja z dnia 10.11.2021:

Klasy uczestniczyły w grze na terenie szkoły. Każda klasa została podzielona na 3 zespoły (zielony, niebieski i pomarańczowy).Zespoły musiały zaliczyć 3 sektory składające się z 3 konkurencji:
            Sektor I  (zasieki, strzał do celu, ranny na noszach)
            Sektor II (Quiz wiedzy o Marszałku, Krzyżówka i Szybkie strzały - portrety, obrazy i audio)
            Sektor III (Rozsypanka, Rekwizyty, Cytaty).
            Trwa liczenie punktów. Już wkrótce ogloszenie wyników.

KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ SPECJALNE WYDANIE GAZETY

W tym roku szkolnym młodzież licealna uczci święto niepodległości w dniu 10 Listopada (11 listopada jest świętem narodowym więc jest to dzień wolny od szkoły). Obchody przygotowują Pani Dominika Pachnik wraz z klasą 1C oraz Pani Aleksandra Nowakowska z klasą 1D. Będzie się działo... będzie wyjątkowo... wszystkie klasy przystąpią do konkursu szkolnego. Jest o co walczyć - będzie można wygrać bonusowe nieprzygotowania do wykorzystania na dowolnej lekcji. Zalecany strój sportowy oraz odrobina wiedzy którą możecie sobie odświeżyć przeglądając specjalne wydanie gazety.

• HALLOWEN

• 29 października naszą szkołę nawiedziły upiory, strzygi, wampiry, dynie, pająki i inne cudaki. Samorząd Uczniowski organizował konkurs na najbardziej przebraną klasę - liczyła się liczba osób przebranych oraz dekoracja sali. Nastąpiła pełna mobilizacja do zabawy przyłączyli sie również nauczyciele.

Ponieważ, aż dwie klasy udekorowały salę i przebrały się w 100% komisja jednogłośnie ogłosiła wygraną egzekwo.

Wygrały klasa 2A oraz klasa 1D.

• EKOWARSZTATY

• 20 października klasa 2B wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Prokopowicz uczestniczyli w ekowarsztatach w Centrum ElektroEkologi.

• BÓBR INFORMATYCZNY

• 19 października w szkole odbył się konkurs informatyczny Bóbr - próba. Cała pracownia 107 wypełniła się uczniami, uruchomiono nawet dodatkowy sprzęt aby wszyscy zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział.

• Superbohater
          • 30.09.2021 DZIEŃ CHŁOPAKA

• Wszystkim naszym kochanym chłopakom

- tym starszym i młodszym,

życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.

W imieniu żeńskiej części LO165

Pani Admin :-)

• WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO KURPIOWSKIEJ KRAINY

• W dniach 20-22 września 2021 uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę na Kurpie. Uczestnicy wyjazdu nie tylko zgłębili wiedzę o tym regionie, a także poznali się lepiej i wypoczęli. Licealiści stwierdzili, że już czas zaplanować kolejny wyjazd, bo ten był bardzo udany. Humory dopisywały, a w dobrym towarzystwie nawet słone krakersy są słodkie (stwierdziła jedna z wychowawczyń), żegnając młodzież opuszczającą autokary. Czas szybko minął i trzeba usiąść do szkolnej ławy, ale już chętniej , bo do tej pory omijany kolega, po bliższym poznaniu okazał się ciekawym człowiekiem.